Kotor Sana Gelebilmek İçin Uçurumları Göze Aldım.


Bosna da sabah 6-7 civarı küçük bir otogarda iki güzel kız, soğuk hava ve emekli olmayı bekleyen minibüs korkarak ve bir şeylerin yanlış olduğunu anlayarak Podgorica bu mu diye elimi işaret edip sordum cevap bir maceranın kapısını bana çoktan açmıştı. Halbuki bosna bana iyi davranmıştı o'güne kadar güzel bir şehir iyi bir hostel memnundum alışmıştık birbirimize ama insanı en çok yaralayanlar yakınların değil midir zaten ? tahmin etmem gerekirdi. Karadağ'a bir gün önce bilet alırken iki seçenek sunuldu mavi ve kırmızı hap gibi ikisi arasındaki fiyat farkı belli etmişti ama ben göremedim sonunda bindim o minibüse Bosna ve Kadardağ içinde ne kadar köy mahalle varsa hepsine girmek suretiyle bir yanı uçurum olan yollardan kaçak mı girdik şöför abi paralı yolumu kullanmadı yoksa yol orası mıydı ben anladım yani dilerim ki tek yol orası olmasın öyle yol olmaz olsun neyse sonuda normal gitsek 5-6 saat de ulaşabileceğimiz yere akşam saatlerinde ancak varmıştık ama tüm bu yolculuğa değen şey dağın dibindeki küçük alan kurulmuş fethedilmesi zor enfes şehir Kotor beni ilk görüşte teslim almıştı.


Justinian M.Ö yaptırdığı bu kale ona ve koruyanlara sonsuz teşekkürler düşünsenize sabah uyandığınız odanız tarihi bir binada ve kalenin içindesiniz benim hayran olduğum bir yerdi çok güzel bir liman kenti burası kaleiçi bozulmamış gayet tatlı idi tabi biraz paranızın olması gerekmekte çünkü biraz pahalı bilginize öyle restaurant falan unutmalı kalenin hemen yanında Kamelija adında bir alışveriş merkezi var bence orası da pahalı ama benim nerdeyse param yoktu o yüzden de olabilir tabi tam da şehrin önünde büyük gemilerin bağlı olduğu parkda yere oturmak suretiyle peynir ekmek yemişliğim var sizin paranız varsa ama kale içinde deki küçük meydanlarda uzaktan güzel gözüken restoranlarda vardı.


Üç gün kadar kaldım Kotor'da ama biraz daha deniz kum güneş derseniz Budva da çok hoş bir yer ama Kotor kafanızı dinleyeceğiniz bir yer sahilden ayakları sarkıtıp güneşin batışını izlemek kalenin surlarını tırmanıp yukarıdan Kotor şehrine bakmak bence Karadağ için gayet yeterli Kısa ve net. Bu şehir gezilip görülmesi gereken bir yer özelliklede vize istememesi türk turistlerin bolca olduğu bir kent tatlı bir havası da var iki gün yeter de artar fazlasıyla.

Dışarıda Olmak.


32 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör